Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Super League: Το γκολ του γκολκίπερ Παπαδόπουλου στο 97'! - Έτσι ισοφάρισε ο Αστέρας τον Παναθηναϊκό

Newsbomb

Super League: Ο Παναθηναϊκός κρατούσε τη νίκη μέχρι το 7ο λεπτό των καθυστερήσεων στην Τρίπολη, αλλά τον τελευταίο λόγο τον είπε ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης.

Με τα δύο γκολ του Μακέντα, το «τριφύλλι» είχε πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα για να ξεκινήσει με νίκη τις υποχρεώσεις του στα Play Off, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οπισθοχώρησε και το... πλήρωσε!

Ο Αστέρας μείωσε στο 82ο λεπτό και στο φινάλε τα έπαιξε όλα για όλα για να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Στις τελευταίες φάσεις προωθήθηκε για να βοηθήσει τους συμπαίκτες του κι ο Νίκος Παπαδόπουλος, ο οποίος τελικά εξελίχθηκε σε ήρωα του αγώνα, θυμίζοντας τον Αριάν Μπεκιάι. Ο Αλβανός τερματοφύλακας είχε κάνει κάτι ανάλογο για τον ΟΦΗ πριν από αρκετά χρόνια.

Μετά από σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον 31χρονο τερματοφύλακα, ο οποίος με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Διούδη για το τελικό 2-2.