ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ
ΣΠΟΡ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Ένταση και προσωρινή διακοπή - Στα αποδυτήρια οι «ερυθρόλευκοι» (video)

Newsbomb

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Σε προσωρινή διακοπή οδηγήθηκε ο πρώτος τελικός της Handball Premier στο κλειστό της Χαλκίδας.

Η ένταση δεν έλειψε από το πρώτο ματς της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό στους τελικούς του πρωταθλήματος χάντμπολ.

Στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης κι ενώ το σκορ ήταν 14-12 υπέρ των «ερυθρόλευκων», προκλήθηκε επεισόδιο πίσω από τον πάγκο της ομάδας του Πειραιά.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά ένα μέλος των φιλοξενούμενων φέρεται να απάντησε στους οπαδούς της «Ένωσης», με αποτέλεσμα να επικρατήσει ένταση. Όπως υποστηρίζουν από την ομάδα του Πειραιά, οι φίλοι της ΑΕΚ έφτυναν προς τον πάγκο τους.

Τα μέλη του Ολυμπιακού έφυγαν για τα αποδυτήρια κι υπήρξε διακοπή για λίγα λεπτά, μέχρι να ηρεμήσει η κατάσταση κι ο τελικός να συνεχιστεί κανονικά.