Μουντομπάσκετ 2019: Πότε παίζει η Εθνική Ελλάδος - Ημέρες και ώρες

Newsbomb Newsbomb

Μουντομπάσκετ 2019: Πότε παίζει η Εθνική Ελλάδος - Ημέρες και ώρες
Intimenews.gr

Μουντομπάσκετ: Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα και όλες τις τηλεοπτικές μεταδόσεις του Μουντομπάσκετ 2019 - Πότε και με ποιoν παίζει η Ελλάδα

Από τις 31 Αυγούστου μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου, το Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019 θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον των φιλάθλων.

Η συμμετοχή της Ελλάδας αυξάνει το ενδιαφέρον στη χώρα μας, με την εθνική ομάδα να έχει ελπίδες διάκρισης. Η παρουσία του MVP του NBA, Γιάννη Αντετοκούνμπο, στο ρόστερ της «επίσημης αγαπημένης» έχει δώσει έξτρα δυναμική και προκαλεί… ντελίριο ενθουσιασμού στους φιλάθλους στα γήπεδα της Κίνας. Εκεί, άλλωστε, βρίσκεται ήδη η ελληνική ομάδα και έχει δώσει τα πρώτα φιλικά παιχνίδια.

Οι αγώνες της Ελλάδας θα ξεκινήσουν από την Κυριακή, 1 Σεπτεμβρίου, με πρώτο αντίπαλο το Μαυροβούνιο. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στις 15:00 ώρα Ελλάδας και θα προβληθεί ζωντανά από το ΕΡΤ Sports, όπως και όλες οι υπόλοιπες αναμετρήσεις τόσο της «γαλανόλευκης» όσο και του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ που θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Κίνας. Από το Σάββατο (31/08) μέχρι και την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου και τον τελικό θα μεταδοθούν όλες οι αναμετρήσεις της διοργάνωσης.

2180905.jpg
01
H Εθνική ομάδα ρίχνεται στη μάχη του Παγκοσμίου Κυπέλλου την Κυριακή Intimnews.gr

Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019 για το Σάββατο 31 Αυγούστου

10.30: Ανγκόλα - Σερβία, ΕΡΤ 2
11.00: Πολωνία - Βενεζουέλα, ert.gr
11.30: Ρωσία - Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιράν - Πόρτο Ρίκο, ert.gr
14.30: Φιλιππίνες - Ιταλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Τυνησία, ΕΡΤ 2
15.30: Αργεντινή - Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Αυστραλία, ert.gr
11.00: Νέα Ζηλανδία - Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Ιορδανία, ert.gr
11.30: Τουρκία - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
14.30: Σενεγάλη - Λιθουανία, ert.gr
15.00: Ελλάδα - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία - ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία - Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία - Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα - Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία - Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα - Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο - Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα - Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία - Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία - Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία - Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved