Ανανεώθηκε:

Μουντομπάσκετ 2019: Live η αναμέτρηση της Εθνικής με το Μαυροβούνιο

Newsbomb

Μουντομπάσκετ 2019: Live η αναμέτρηση της Εθνικής με το Μαυροβούνιο
INTIME SPORTS

Η πρεμιέρα της Εθνικής Ελλάδας στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019, γίνεται με αντίπαλο το Μαυροβούνιο στην πόλη Νανζίνγκ της Κίνας.

Η ώρα της Ελλάδας είναι τώρα!

Με το δεξί θέλει να μπει στη διοργάνωση η Εθνική ομάδα, που δίνει αυτή την ώρα τον πρώτο της αγώνα στο Μουντομπάσκετ 2019, με αντίπαλο το Μαυροβούνιο.

Υπενθυμίζεται ότι στον ίδιο όμιλο βρίσκονται η Βραζιλία και η Νέα Ζηλανδία.

Το τζάμπολ έγινε στις 15:00 και ο αγώνας μεταδίδεται από την ΕΡΤ Sports.

Δείτε το live chat του αγώνα στο Onsports.gr

Παρακολουθήστε ΕΔΩ σε live streaming την αναμέτρηση

Δείτε εικόνες από την προθέρμανση της Εθνικής, πριν το τζάμπολ:

mountobasket-2019-ellada-2.jpg
01
Ο μεγάλος σταρ της διοργάνωσης. INTIME SPORTS

Αξίζει να σημειωθεί ότι η σημερινή πρεμιέρα της Ελλάδας συμπίπτει με μία ιδιαίτερη επέτειο για την «επίσημη αγαπημένη», τη νίκη επί των Αμερικανών, στη Σαϊτάμα, το 2006!

Το μεγάλο στοίχημα

Η παρουσία του MVP του NBA, Γιάννη Αντετοκούνμπο, στο ρόστερ της «επίσημης αγαπημένης» έχει δώσει έξτρα δυναμική και προκαλεί… ντελίριο ενθουσιασμού στους φιλάθλους στα γήπεδα της Κίνας.

Η παρουσία του στην τελική φάση αυξάνει αδιαμφισβήτητα τις πιθανότητες της εθνικής για επιστροφή στο βάθρο: Για πρώτη φορά από το 2006 σε Παγκόσμιο Κύπελλο, όταν η Εθνική κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, και για πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια από το Ευρωμπάσκετ της Πολωνίας, το 2009, όταν η Ελλάδα κατέκτησε το τελευταίο της μετάλλιο!

Ο MVP του NBA μπορεί να είναι ο σταρ, αλλά δεν είναι μόνος. Ο ομοσπονδιακός προπονητής της «επίσημης αγαπημένης», Θανάσης Σκουρτόπουλος, συνδυάζει εμπειρία σε μεγάλες διοργανώσεις, μπασκετικό DNA και IQ, αθλητικότητα, τεχνική κατάρτηση και νεανική παρόρμηση.

Δεν είναι τυχαίο πως η Εθνική Ανδρών της Ελλάδας ήταν η πρώτη χώρα που πήρε την πρόκριση για την τελική φάση στην Κίνα, από όλη την Ευρώπη!

Το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων και τηλεοπτικών μεταδόσεων

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

15.00: Ελλάδα - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία - ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία - Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία - Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα - Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία - Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα - Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο - Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα - Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία - Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία - Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία - Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

Διαβάστε επίσης:

Μεγάλη γιορτή σήμερα για την Ορθοδοξία: Δείτε ποιοι γιορτάζουν

«Χτυπάει» το κουδούνι στα σχολεία: Οι μαθητές επιστρέφουν με αλλαγές και κενά

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved