NBA: «Αυτοκτονία» Μπακς στο Σικάγο - «Διπλός» ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (vids)

AP Photo/Charles Rex Arbogast

NBA: Την ήττα 120-113 στην παράταση γνώρισαν οι Μπακς στο Σικάγο από τους Μπουλς, παρά την «διπλή» εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Η ομάδα του Μιλγουόκι είχε προβάδισμα 106-103 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος, με δύο βολές του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ωστόσο, ο Άλεξ Καρούσο με τρίποντο στην εκπνοή έστειλε το ματς στην παράταση, όπου οι «Ταύροι» εμφανίστηκαν πιο συγκεντρωμένοι και πήραν τη νίκη.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους και 14 ριμπάουντ, κάνοντας το double double, ενώ είχε ακόμα 5 ασίστ, 5 τάπες και 2 κλεψίματα σε 39 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ.

Από την άλλη, πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Νίκολα Βούτσεβιτς, με 29 πόντους, ενώ είχε ακόμα 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ.