LIVE BLOG: Μαυροβούνιο – Ελλάδα: Με στόχο το «2 στα 2» με Πογέτ

Εθνικη ομαδα
Intime

Εθνική ομάδα: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του φιλικού αγώνα της Ελλάδας με το Μαυροβούνιο στην Ποντγκόριτσα, ο οποίος είναι στο πλαίσιο της προετοιμασίας για το 3ο Nations League.

Στο δεύτερο φιλικό ματς που θα δώσει με τον Ουρουγουανό τεχνικό θέλει να συνεχίσει στο δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αντιμετωπίζει το Μαυροβόνιο, με στόχο τη νίκη που του δώσει ακόμη μεγαλύτερη ψυχολογία ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων.

Οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν (1-0) στο Ερεβάν από την Αρμενία σε φιλική αναμέτρηση που έδωσαν την Πέμπτη (24/3), στην οποία ο Ραντούλοβιτς έκανε αρκετές δοκιμές.

Σε σχέση με τον συγκεκριμένο ματς, οι Μαυροβούνιοι θα εμφανιστούν ενισχυμένοι κόντρα στην Εθνική, καθώς επιστρέφουν οι δύο καλύτεροι παίκτες του. Ο Στέφαν Σάβιτς της Ατλέτικο κι ο Στέφαν Γιόβετιτς της Χέρτα.

Όσον αφορά στην Ελλάδα, ο Πογέτ δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Γιώργο Τζαβέλλα.