Ολυμπιακός – Τότεναμ: Ημίχρονο… φωτιά με τρία γκολ στο Φάληρο!

Ο Ντανιέλ Ποντένσε πανηγυρίζει το γκολ απέναντι στην Τότεναμ
InTime Sports

ΟλυμπιακόςΤότεναμ: Δείτε πως διαμορφώθηκε το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Τότεναμ στο «καμίνι» του Γεώργιος Καραϊσκάκης. Ο κόσμος του δημιούργησε τρομερή ατμόσφαιρα, η ομάδα έπαιξε αρκετά καλά στο πρώτο 20λεπτο και είχε κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι, αλλά η ποιότητα της ομάδας του Ποτσετίνο έκανε τη διαφορά.

Στο 20’ ο Χάρι Κέιν κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα, ενώ στο 25’ ο Λούκας Μόουρα με μια… ρουκέτα έξω από την περιοχή «εκτέλεσε» τον Σεμέδο για το 0-2 της Τότεναμ κόντρα στον Ολυμπιακό. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, όμως, δεν το… έβαλε κάτω και συνέχισε να είναι εξαιρετική στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στην περσινή φιναλίστ του Champions League.

Με υπομονή και με σωστή ανάπτυξη, οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν και να μπουν ξανά στο ματς. Στο 44’ ο Ντανιέλ Ποντένσε βρήκε χώρο, μπήκε από δεξιά στην περιοχή και εκτέλεσε τον Γιορίς για να μειώσει το σκορ και να βάλει… φωτιά στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».