Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ της 23ης αγωνιστικής (videos+photos)

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Σπουδαία νίκη στη μάχη που δίνει για παραμονή στην κατηγορία πήρε ο Παναιτωλικός, ο οποίος λύγισε 1-0 τον Παναθηναϊκό, ο οποίος γνώρισε στο Αγρίνιο δεύτερη ήττα μέσα σε λίγες ημέρες.

Η ομάδα του Αγρινίου βρήκε γκολ από τα... αποδυτήρια και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι το φινάλε, λόγω του εκπληκτικού Νίκου Μελίσσα. Ο 28άχρονος τερματοφύλακας έκανε τρομερές επεμβάσεις, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και συνέβαλε τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από οκτώ αγώνες.

Οι «πράσινοι» δεν έκαναν ούτε μια τελική στο πρώτο 45λεπτο, αλλά μετά την ανάπαυλα ανέβασαν την πίεση τους κι έφτασαν αρκετές φορές πολύ κοντά στο γκολ, ωστόσο ο Μελίσσας ήταν ανίκητος.

Κάπως έτσι η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι έχασε για δεύτερη φορά σε διάστημα λίγων ημερών στο Αγρίνιο, καθώς είχε ηττηθεί την περασμένη Πέμπτη (18/02) κι απ’ τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Επίσης, μπήκε τέλος και στο αήττητο σερί του «τριφυλλιού» στο πρωτάθλημα μέσα στο 2021.

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 1-0