Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ των Play Off (videos+photos)

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις, όλα τα γκολ από τα ματς της 1ης αγωνιστικής και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στα Play Off.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ και πήρε δίκαια μια μεγάλη νίκη (3-1) στο ντέρμπι των «Δικεφάλων».

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε αγωνιστικά και πνευματικά πιο έτοιμος για την ΑΕΚ, η οποία παρουσίασε σε ακόμα ένα ματς τις γνωστές αμυντικές αδυναμίες της.

Με γκολ του γκολκίπερ του Νίκου Παπαδόπουλου, ο Αστέρας Τρίπολης ισοφάρισε τον Παναθηναϊκό σε 2-2 στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και πήρε έναn ανέλπιστο βαθμό μετά από ένα απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι.

Ο Φεντερίκο Μακέντα με δύο γκολ σε δύο λεπτά (58’-59’) έδωσε μεγάλο προβάδισμα στους «πράσινους», όμως ο Αστέρας κατάφερε με τρομερή αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε να μειώσει στο 84’ με τον Λουίς Φερνάντεθ και να «αρπάξει» το βαθμό στο 90+7’ με το σουτ του Παπαδόπουλου!

Αν και έπαιξε για παραπάνω από ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Λαλά στο 41', ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Άρη στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης». Με το γκολ του Μασούρα στο 38ο λεπτό και καλή αμυντική λειτουργία στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν το «τρίποντο» και πλησίασαν την... μαθηματική «στέψη».