Super League: «Ατσάλινη» ΑΕΚ, στο… κυνήγι του Ολυμπιακού - Τα highlights κι η βαθμολογία (vids)

Super League
Intime

Super League: Δείτε highlights, δηλώσεις από τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ πέρασε από τη Νεάπολη, κερδίζοντας 1-0 τον Ιωνικό κι «επέστρεψε» στο -8 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Οι «κιτρινόμαυροι» (κι ειδικά ο Αραούχο) έχασαν πολλές ευκαιρίες, αλλά κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο» με πολύ ωραίο γκολ του αρχηγού, Πέτρου Μάνταλου. Η ομάδα του Γιαννίκη κατάφερε να διατηρήσει το «μηδέν» στην άμυνα για τέταρτο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις και συνεχίζει το… κυνήγι της πρώτης θέσης.

ΟΦΗ και Άρης έμειναν στο 1-1 στο Ηράκλειο, παίρνοντας από έναν βαθμό, κάτι που δεν χαροποίησε αμφότερες τις δύο ομάδες. Η ομάδα της Κρήτης προηγήθηκε νωρίς με κεφαλιά του Πασαλίδη και στη συνέχεια προσπάθησε να κάνει διαχείριση. Δεν κατάφερε, όμως, να πάρει το «τρίποντο», καθώς οι «κίτρινοι», που «πέταξαν» ένα ημίχρονο, βρήκαν γκολ ισοφάρισης με πέναλτι του Γκάμα στο 90ο λεπτό.