Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 – LIVE: Η μάχη των Τσιτσιπά, Σάκκαρη στο μικτό «διπλό»

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Δείτε την εξέλιξη του αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά και της Μαρίας Σάκκαρη με το δίδυμο από τον Καναδά, Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι / Φελίξ Οζέρ-Αλιασίμ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κι η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφεραν στο μονό, ωστόσο θα έχουν μια ακόμη ευκαιρία να διεκδικήσουν ένα Ολυμπιακό μετάλλιο.

Οι δύο πρωταθλητές μας αγωνίζονται στο μικτό «διπλό», όπου πρώτοι τους αντίπαλοι θα είναι δύο αθλητές από τον Καναδά.

Το ελληνικό δίδυμο είναι το Νο2 του ταμπλό και σε περίπτωση που ξεπεράσει το πρώτο εμπόδιο θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Μπάρτι / Πιρς – Ποντορόσκα / Σεμπάλος.

Τέλος! Η Ελλάδα κερδίζει τον Καναδά με 2-0 σετ και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Ο Καναδάς μείωσε σε 4-5 στο δεύτερο σετ και πλέον η Ελλάδα θα σερβίρει για να πάρει το ματς

Ένα game μακριά από την πρόκριση η ελληνική ομάδα

Με εξαιρετικά σερβίς ο Τσιτσιπάς απέτρεψε το break κι έτσι η Ελλάδα είναι μπροστά με 4-2 στο δεύτερο σετ.

Ο Καναδάς μειώνει σε 2-3, αλλά η ελληνική ομάδα έχει το πάνω χέρι για να φτάσει στην επικράτηση και να πάρει την πρόκριση.

Εξαιρετικό παιχνίδι από το Τσιτσιπά και Σάκκαρη που ξεκίνησαν με break το δεύτερο σετ και κράτησαν το σερβίς τους στη συνέχεια. 2-0 λοιπόν...

Το ελληνικό δίδυμο κράτησε το σερβίς του και πήρε το πρώτο σετ με 6-3.

Πρώτο break στο ματς κι είναι για τους Τσιτσιπά - Σάκκαρη! Ένα game μακριά από το 1-0 η ελληνική ομάδα

Το ελληνικό δίδυμο προηγείται με 4-3 στο πρώτο σετ.

Τσιτσιπάς και Σάκκαρη έχασαν την ευκαιρία να κάνουν break κι έτσι το σκορ είναι 2-2. Οι ομάδες έχουν καταφέρει να κρατήσουν μέχρι τώρα το σερβίς τους.

Θετικό ξεκίνημα για την ελληνική ομάδα, η οποία κράτησε το σερβίς κι έκανε το 1-0 στο πρώτο σετ.