NBA – Christmas Day: Τρομερό ρεκόρ ο Ρόμπινσον, νίκη για Χιτ (videos)

ΝΒΑ – Christmas Day: Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντάνκαν Ρόμπινσον, ο οποίος έκανε ρεκόρ από το ημίχρονο(!) οι Χιτ επικράτησαν 111-98 των Πέλικανς.

O 26άχρονος φόργουορντ μέτρησε έξι τρίποντα (σε οκτώ προσπάθειες) στο πρώτο μέρος, επίδοση που αποτελεί ρεκόρ για ένα ημίχρονο στην ιστορία του ΝΒΑ.

Το career-high του Ρόμπινσον όσον αφορά σε ένα ματς είναι τα 10/14 τρίποντα που είχε κόντρα στην Ατλάντα στις 10 Δεκεμβρίου 2019. Η εμφάνιση του Ρόμπινσον κάλυψε και το πρόβλημα του Τζίμι Μπάτλερ, ο οποίος δεν έπαιξε καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο λόγω προβλήματος στον αστράγαλο.

Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο η Νέα Ορλεάνη πήγε να κάνει ντέρμπι το ματς, φτάνοντας μέχρι το -6 (85-91), αλλά σε εκείνο το σημείο το Μαϊάμι βρήκε μεγάλα σουτ και έφτασε άνετα στη νίκη.

Τα highlights του αγώνα

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΖΩΝΤΑΝΑ ΜΕ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΗΧΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΜΠΑΚΣ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΙΤ ΟΥΟΡΙΟΡΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦ ΚΑΡΙ

Κορονοϊός: Χριστούγεννα με εκατοντάδες κρούσματα - Ποιες περιοχές είναι στο... κόκκινο!