Super League - ΑΕΚ: Σκόραρε ξανά με απευθείας κόρνερ! - Δείτε όλα τα γκολ (videos)

Super League: Η ΑΕΚ πέτυχε γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ για δεύτερη φορά μέσα σε διάστημα τριών αγώνων, αλλά ο Βόλος έκανε την ανατροπή και προηγείται με 2-1!

Είναι ένας από τους πιο σπάνιους τρόπους για να σκοράρει μια ομάδα, ωστόσο για τους «κιτρινόμαυρους» τείνει να γίνει συνήθεια, ειδικά όταν παίζουν στη Ριζούπολη! Πριν από μια εβδομάδα την αρχή έκανε ο Λιβάι Γκαρσία στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλωνα.

Σήμερα (21/12) ήταν η σειρά του Μουαμέρ Τάνκοβιτς να το κάνει στο ίδιο γήπεδο, το οποίο χρησιμοποιεί ως έδρα η ΑΕΚ στο ματς με τον Βόλο. Ο Σουηδός σκόραρε από την ίδια πλευρά αλλά στο απέναντι σε σχέση με τον συμπαίκτη του.

Η «Ένωση» άνοιξε έτσι το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό αλλά ο Βόλος με δύο γκολ ανέτρεψε την κατάσταση μέχρι το 33ο λεπτό.