Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ των Play Off (videos+photos)

Super League

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής των Play Off

Με γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ ισοφάρισε 1-1 τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ και διατήρησε το προβάσισμα ασφαλείας 5 βαθμών από τους «πράσινους» στη μάχη για τη διεκδίκηση της Ευρώπης.

Βέβαια, αν υπάρχει μια ομάδα που μπορεί να νοιώθει αδικημένη από το αποτέλεσμα αυτή είναι η «Ένωση», η οποία κυριάρχησε στο ματς αλλά χρειάστηκε να περιμένει μέχρι τις καθυστερήσεις για να βρει το γκολ και να αποφύγει τα χειρότερα.

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη του στη διαδικασία των Play Off, που τον έφερε στη δεύτερη θέση της κατάταξης μαζί με τον αντίπαλό του, σημείωσε ο ΠΑΟΚ. Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο φινάλε του πρώτου γύρου των αγώνων κατάταξης, χάρη στο γκολ του Στέφαν Σβαμπ από το 6ο μόλις λεπτό και παρά την αποβολή του Αμρ Ουάρντα στα τελευταία λεπτά.

Χωρίς να χρειαστεί να «φορτσάρει» ιδιαίτερα και με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του, ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» κι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά ήττα στην Τούμπα. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με το πρώτο «ερυθρόλευκο» γκολ του χάρισε τη νίκη στους πρωταθλητές, ενώ δοκάρι με τον Αντριάν Ριέρα είχε ο Αστέρας στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-1

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-1