Με σούπερ Κορέα η Ίντερ, στο 92’ η Ντόρτμουντ! – Τα γκολ σε Serie A, LaLiga και Bundesliga (videos)

Twitter: @Inter

Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της Παρασκευής (27/8) σε Serie A, LaLiga και Bundesliga.

Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στη Βερόνα, η Ίντερ πήρε τη νίκη (3-1) κόντρα στην τοπική ομάδα κι έκανε το «2 στα 2» στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους πρωταθλητές Ιταλίας ήταν ο Χοακίν Κορέα, ο οποίος στο ντεμπούτο του πέτυχε δύο τέρματα κι οδήγησε την ομάδα του στην επικράτηση.

Εξαιρετικό ξεκίνημα πραγματοποιεί η Ουντινέζε, η οποία μετά το come back που έκανε κόντρα στη Γιουβέντους, πανηγύρισε και την πρώτη της νίκη καθώς επικράτησε 3-0 της Βενέτσια.

Στην Ισπανία, η «νεοφώτιστη» Μαγιόρκα έχει αρχίσει εντυπωσιακά, ούσα αήττητη τις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Οι νησιώτες νίκησαν 1-0 την Εσπανιόλ, χάρη σε τέρμα του Ντάνιελ Ροντρίγκεζ στο 27ο λεπτό και μετρούν ήδη εφτά βαθμούς.

Στη Γερμανία, ο Έρλινγκ Χάαλαντ με γκολ που πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη (3-2) στην Ντόρτμουντ σε ένα… ροκ ματς κόντρα στη Χόφενχαϊμ. Η Μπορούσια προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, αλλά είδε τους φιλοξενούμενους να έχουν ισάριθμες φορές την απάντηση και να κάνουν το 2-2 στο 90'! Την... τελευταία λέξη, όμως, την είπε ο Νορβηγός στράικερ!

Serie A - 2η αγωνιστική

Παρασκευή (27/8)

Ουντινέζε-Βενέτσια 3-0 (27' Πουσέτο, 70' Ντεουλοφέου, 90'+4' Μολίνα)

Βερόνα-Ίντερ 1-3 (15' Ίλιτς - 47' Μαρτίνες, 84', 90'+4' Κορέα)

Παρασκευή, 27/8
Ντόρτμουντ-Χοφενχάιμ 3-2 (49’ Ρέινα, 69’ Μπέλιγχαμ, 90’+2’ Χάαλαντ - 61’ Μπαουμγκάρτνερ, 90’ Νταμπούρ)