Nations League: Στην τρίτη θέση η Ιταλία – «Έσπασε» τα δοκάρια το Βέλγιο (video)

Ιταλία - Βέλγιο Nations League

Nations League: Η Ιταλία νίκησε 2-1 το Βέλγιο στον μικρό τελικό στο Juventus Stadium και κατέκτησε την τρίτη θέση των Finals της διοργάνωσης.

Η «σκουάντρα ατζούρα» πήρε τον τελικό της… παρηγοριάς, σκοράροντας δύο φορές κόντρα στους Βέλγους, οι οποίοι μέτρησαν τρία δοκάρια!

Οι παίκτες του Μαντσίνι μπήκαν δυνατά μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, πέτυχαν νωρίς το πρώτο τους τέρμα και βρέθηκαν μπροστά με 2-0 στο 65ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα, οι «κόκκινοι διάβολοι» κυριάρχησαν στο ματς, αλλά το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν είναι να μειώσουν με τον Ντε Κέτελερ, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του τέρμα με το εθνόσημο.