Super League: Ο Βόλος επέστρεψε στις νίκες με Οζέγκοβιτς

Super League

Super League: Με πρωταγωνιστή τον Όγκνιεν Οζέγκοβιτς, ο Βόλος νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα κι επέστρεψε στα «τρίποντα» στο πρωτάθλημα.

Ο Σέρβος επιθετικός σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, η οποία έπιασε τον Ολυμπιακό στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Οζέγκοβιτς βρήκε δίχτυα δύο φορές σε διάστημα οκτώ λεπτών στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κι έδειξε να απλοποιεί τα πράγματα, αλλά το γκολ του Μπάλαν στο 82’ έδωσε μεγάλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά.

Μάλιστα, ο ΠΑΣ Γιάννινα έχασε τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, αλλά η μπάλα μετά την κεφαλιά του Παμλίδη, όμως, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν!

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1slgr.gr

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Κίτρινες: Μεθκίδα, Σιέλης - Πήλιος
ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης (9΄λ.τρ. Μεταξάς), Μπαριέντος, Μεθκίδα (46΄ Νοκέρ), Π. Φερνάντες (80΄ Κούτσιας), Οζέγκοβιτς (86΄ Β. Φερνάντεζ), Ντέλετιτς (86΄ Πίρινεν)
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Παντελάκης, Μπαγκαλιάνης, Πήλιος, Μπιλμπάο, Λιάσος (64΄ Μπάλαν), Τζίμας, Μέντες, Ροσέρο, Παμλίδης.

5-0

17' Φαμπιάνο, 33', 36', 58' Πάλμα, 90+1' Γκρέι

0-1

78' Ιωαννίδης

Περιστερίου

Ατρόμητος – Αστέρας Τρ.

2-0

9' Χατζηισαϊας, 12' Κιάρτασον

OPAP Arena

ΑΕΚ – ΟΦΗ

3-0

6' πεν. Λιβάι Γκαρσία, 11' Γκατσίνοβιτς, 60' Μάνταλος

Λιβαδειάς

Λεβαδειακός – Ολυμπιακός

0-1

40' Ανδρούτσος

2-1

47', 55' Οζέγκοβιτς / 82' Μπάλαν