ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παγκόσμιο Κύπελλο ποδοσφαίρου 2014: Οι ενδεκάδες στο Γερμανία-Πορτογαλία

Παγκόσμιο Κύπελλο ποδοσφαίρου 2014: Οι ενδεκάδες στο Γερμανία-Πορτογαλία

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην κορυφή θα παραταχθεί η Πορτογαλία κόντρα στην Γερμανία, η οποία δεν θα έχει στο αρχικό της σχήμα τον Μίροσλαβ Κλόζε.

Γερμανία: Νόιερ, Μπόατενγκ, Μερτεζάκερ, Χούμελς, Χέβεντες, Λαμ, Κεντίρα, Κροός, Γκέτσε, Εζίλ, Μίλερ
Πορτογαλία: Πατρίσιο, Άλβες, Πέπε, Βελόσο, Κοεντράο, Μουτίνιο, Αλμέιδα, Μεϊρέλες, Νάνι, Περέιρα, Κρ. Ρονάλντο

Θυμηθείτε το πρόγραμμα και τους μέχρι στιγμής αγώνες της διοργάνωσης

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
12/6Σάο ΠάολοΒραζιλία - Κροατία3-1
13/6ΝατάλΜεξικό - Καμερούν1-0
17/6ΦορταλέζαΒραζιλία - Μεξικό22:00
19/6ΜανάουςΚαμερούν - Κροατία01:00
23/6ΜπραζίλιαΚαμερούν - Βραζιλία23:00
23/6ΡεσίφεΚροατία - Μεξικό23:00
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
13/6ΣαλβαδόρΙσπανία - Ολλανδία1-5
14/6ΚουιάμπαΧιλή - Αυστραλία3-1
18/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΙσπανία - Χιλή22:00
18/6Πόρτο ΑλέγκρεΑυστραλία - Ολλανδία19:00
23/6KουριτίμπαΑυστραλία - Ισπανία19:00
23/6Σάο ΠάολοΟλλανδία - Χιλή19:00
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
14/6Μπέλο ΟριζόντεΚολομβία - Ελλάδα3-0
15/6ΡεσίφεΑκτή Ελεφαντοστού - Ιαπωνία2-1
19/6ΜπραζίλιαΚολομβία - Ακτή Ελεφαντοστού19:00
20/6ΝατάλΙαπωνία - Ελλάδα01:00
24/6ΚουιάμπαΙαπωνία - Κολομβία23:00
24/6ΦορταλέζαΕλλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού23:00

Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
14/6ΦορταλέζαΟυρουγουάη - Κόστα Ρίκα1-3
15/6ΜανάουςΑγγλία - Ιταλία1-2
19/6Σάο ΠάολοΟυρουγουάη - Αγγλία22:00
20/6ΡεσίφεΙταλία - Κόστα Ρίκα19:00
24/6ΝατάλΙταλία - Ουρουγουάη19:00
24/6Μπέλο ΟριζόντεΚόστα Ρίκα- Αγγλία19:00
Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
15/6ΜπραζίλιαΕλβετία - Εκουαδόρ2-1
15/6Πόρτο ΑλέγκρεΓαλλία - Ονδούρα3-0
20/6ΣαλβαδόρΕλβετία - Γαλλία22:00
21/6ΚουριτίμπαΟνδούρα - Εκουαδόρ01:00
25/6ΜανάουςΟνδούρα - Ελβετία23:00
25/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΕκουαδόρ - Γαλλία23:00
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
16/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΑργεντινή - Βοσνία/Ερζεγοβίνη2-1
16/6ΚουριτίμπαΙράν - Νιγηρία22:00
21/6Μπέλο ΟριζόντεΑργεντινή - Ιράν19:00
22/6ΚουιάμπαΝιγηρία - Βοσνία/Ερζεγοβίνη01:00
25/6Πόρτο ΑλέγκρεΝιγηρία - Αργεντινή19:00
25/6ΣαλβαδόρΒοσνία/Ερζεγοβίνη - Ιράν19:00
Ζ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
16/6ΣαλβαδόρΓερμανία - Πορτογαλία19:00
17/6ΝατάλΓκάνα - ΗΠΑ01:00
21/6ΦορταλέζαΓερμανία - Γκάνα22:00
23/6ΜανάουςΗΠΑ - Πορτογαλία01:00
26/6ΡεσίφεΗΠΑ - Γερμανία19:00
26/6ΜπραζίλιαΠορτογαλία - Γκάνα19:00
Η' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
17/6Μπέλο ΟριζόντεΒέλγιο - Αλγερία19:00
18/6ΚουιάμπαΡωσία - Νότια Κορέα01:00
22/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΒέλγιο - Ρωσία19:00
22/6Πόρτο ΑλέγκρεΝότια Κορέα - Αλγερία22:00
26/6Σάο ΠάολοΝότια Κορέα - Βέλγιο23:00
26/6ΚουριτίμπαΑλγερία - Ρωσία23:00
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
28/6Μπέλο ΟριζόντεΑ1 - Β2 (49)19:00
28/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΓ1 - Δ2 (50)23:00
29/6ΦορταλέζαΒ1 - Α2 (51)19:00
29/6ΡεσίφεΔ1 - Γ2 (52)23:00
30/6ΜπραζίλιαΕ1 - ΣΤ2 (53)19:00
30/6Πόρτο ΑλέγκρεΖ1 - Η2 (54)23:00
1/7Σάο ΠάολοΣΤ1 - Ε2 (55)19:00
1/7ΣαλβαδόρΗ1 - Ζ2 (56)23:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
4/7ΦορταλέζαΝικητής (49) - Νικητής (50) (57)23:00
4/7Ρίο Ντε ΤζανέιροΝικητής (53) - Νικητής (54) (58)19:00
5/7ΣαλβαδόρΝικητής (51) - Νικητής (52) (59)23:00
5/7ΜπραζίλιαΝικητής (55) - Νικητής (56) (60)19:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
8/7