Ελλάδα-Ιταλία 0-3: Δείτε τα γκόλ της «Σκουάvτρα Ατζούρα»

Eurokinissi

Οι Ιταλοί εκμεταλλεύονται τις αδυναμίες της ελληνικής άμυνας, κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να προηγούνται με τρία γκολ διαφορά.

Η Ιταλία μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι με την Ελλάδα στο ΟΑΚΑ και η πίεσής της απέδωσε στο 24’. Στα πρώτα είκοσι λεπτά η Εθνική μας ομάδα δεν μπόρεσε να κάνει κάτι, αλλά είχε αρχίσει να ισορροπεί.

Όμως ο Mπελότι κινήθηκε από αριστερά και μπήκε στην περιοχή, τραβώντας όλη την ελληνική άμυνα πάνω του, και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε προς τα έξω με τον Νικολό Μπαρέλα να ανοίγει το σκορ από το ύψος του πέναλτι.

Οι Ιταλοί πήραν τα πάνω τους μετά το 0-1 και στο 30’ από λάθος του Σταφυλίδη, η μπάλα έφτασε στον Ινσίνιε, ο οποίος απέφυγε τον Σάμαρη και με εξαιρετικό πλασέ εντός περιοχής νίκησε τον Μπάρκα για το 0-2.

Η κατάρρευση της Εθνικής ήταν καθολική και στο 33’, ο Έμερσον μετά από κόρνερ έκανε τη σέντρα και ο Μπονούτσι στο κέντρο της άμυνας νίκησε τον Παπασταθόπουλο, γράφοντας το 0-3.