ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Ηγετική εμφάνιση και εμφατική νίκη ξανά για τους Μπακς

Newsbomb

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς σε νίκη με 139-112 επί των Τίμπεργουλβς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν απολαυστικός πετυχαίνοντας 37 πόντους σε 29 λεπτά ενώ κατέβασε 8 ριμπάουντ, μοίρασε 8 ασίστ, έκανε 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Η νίκη αυτή των Μιλγουόκι Μπακς έφερε το ρεκόρ τους στο 19-13 στο ΝΒΑ ενώ οι Τίμπεργουλφς υποχώρησαν στο 7-23.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μόνο στην πρώτη περίοδο καθώς στη δεύτερη οι γηπεδούχοι με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι πραγματικά ασταμάτητος πήραν μια διαφορά 15 πόντων που όχι μόνο κράτησαν, αλλά και διεύρυναν μέχρι την τελική νίκη.

Για τους ηττημένους οι Μπίσλεϊ και Τάουνς είχαν από 26, αλλά δεν έφτασαν για να δυσκολέψει η ομάδα τους την παρέα του Αντετοκούνμπο.