ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ
ΚΟΣΜΟΣ

Super Bowl: «Μάγεψε» ο The Weeknd στο φαντασμαγορικό σόου του ημιχρόνου

Newsbomb

Ο Τομ Μπρέιντι στα 43 του, κατέκτησε το έβδομο SuperBowl της τεράστιας καριέρας του, οδηγώντας τους Buccaneers στη νίκη επί των Κάνσας Σίτι Τσιφς του Πάτρικ Μαχόουμς, με 31-9.

Και με… πανδημία και χωρίς, ο τελικός του αμερικάνικου ποδοσφαίρου, το Super Bowl, αποτελεί το γεγονός της χρονιάς στις ΗΠΑ και όχι μόνο.

Η αθλητική συνάντηση με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση έλαβα χώρα χθες τα ξημερώματα στην Τάμπα της Φλόριντα, όπου οι γηπεδούχοι Τάμπα Μπέι Μπακανίερς αντιμετώπισαν τους πρωταθλητές Κάνσας Τσιφς.

Τελικά οι Μπακανίερς νίκησαν με 31-9.

Ο διάσημος τραγουδιστής The Weeknd προσέφερε για πάνω από 10 λεπτά, ένα μοναδικό σόου μέσα από το γήπεδο, αλλά και τις κερκίδες, καθηλώνοντας το κοινό στις ΗΠΑ, αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο.

Για πρώτη φορά σε περίοδο κορονοϊού, το θέαμα του ημιχρόνου του Super Bowl ήταν ειδικά σχεδιασμένο για να το απολαύσει ο κόσμος και από το σπίτι του.