MEDIA

Europa League στα κανάλια Novasports

Μεγάλα ποδοσφαιρικά ματς περιλαμβάνουν οι μεταδόσεις των αγώνων του Europa League αυτή την Πέμπτη 13 Μαρτίου από τα κανάλια Novasports.

Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά και σε High Definition, τους πρώτους αγώνες για την φάση των «16» της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Το Novasports 4 από τις 19:50 θα βάλει τους φιλάθλους στο κλίμα των αγώνων με το «Λεπτό προς λεπτό» με τους Τάκη Κουλουμπή και Λίλα Κουντουριώτη. Με τη λήξη των παιχνιδιών στις 24:00 τη σκυτάλη παίρνει ο Γιώργος Λυκουρόπουλος με την εκπομπή «Europa League Live» στα κανάλια Novasports 1 & Novasports 1HD στην οποία θα προβληθούν τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις όλων των αγώνων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των καναλιών Novasports περιλαμβάνει τις εξής μεταδόσεις:

Πέμπτη 13 Μαρτίου

20:00 Πόρτο - Νάπολι, Novasports 2 & Novasports 2 HD σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
20:00 Λουντογκόρετς - Βαλένθια, Novasports 1 & Novasports 1 HD σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου
20:00 Τότεναμ – Μπενφίκα, Novasports 2 & Novasports 2 HD σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
22:05 Σεβίλλη - Μπέτις, Novasports 1 & Novasports 1 HD σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

Οι παρακάτω αγώνες του Europa League θα μεταδοθούν σε μαγνητοσκόπηση:

24:00 (rec) Βασιλεία - Σάλτσμπουργκ, Novasports 7 σε περιγραφή του Νίκου Καπίρη
24:00 (rec) Λιόν – Βικτόρια Πλζεν, Novasports 2 & Novasports 2 HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου
24:00 (rec) Άλκμααρ – Ανζί, Novasports 4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
15/3 01:00 Γιουβέντους – Φιορεντίνα, Novasports 2 & Novasports 2 HD σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη