NBA: Πάλεψε μόνος του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο - Ήττα από Νάγκετς οι Μπακς (vids)

AP Photo/David Zalubowski

NBA: Οι Νάγκετς ήταν οι νικητές στο ντέρμπι με τους Μπακς, καθώς επικράτησαν 129-106 παρά τη μεγάλη προσπάθεια που έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Οι Μπακς μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας βραχεία κεφαλή στο σκορ, ωστόσο, στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι Νάγκετς είχαν ένα επί μέρους σκορ 34-19, με αποτέλεσμα να ανατρέψουν το -3 του ημιχρόνου (66-63) και να αποκτήσουν μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη, την οποία «σφράγισαν» στην τέταρτη περίοδο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε τον αγώνα έχοντας 31 πόντους, ενώ κατέβασε 9 ριμπάουντ και είχε 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, αλλά και 4 λάθη σε 32 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ.

Από την άλλη, κορυφαίος για την ομάδα του Ντένβερ ήταν ο Νίκολα Γιόκιτς. Ο Σέρβος τελείωσε το ματς με 31 πόντους, 11 ασίστ και 6 ριμπάουντ, έχοντας και τη βοήθεια του Τζαμάλ Μάρεϊ με 26 πόντους.