Super League, Λεβαδειακός – Βόλος 0-3: Στην πέμπτη θέση με «τριάρα»

Super League Σούπερ Λιγκ

Super League: Ο Βόλος επικράτησε 3-0 του Λεβαδειακού κι ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Μαγνησίας με το «τρίποντο» που πήρε προσπέρασε τον Άρη.

Το πρώτο ημίχρονο είχε δώδεκα τελικές, αλλά όχι κάποιο τέρμα, καθώς και τα τρία του Βόλου μπήκαν μετά την ανάπαυλα. Οι Πιρές, Ντέλετιτς και Κούτσιας ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα κι οδήγησαν την ομάδα τους σε ένα σημαντικό «διπλό», με το οποίο «αγκάλιασαν» μια θέση για τα playoffs.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο κι επικράτησαν του Λεβαδειακού, ο οποίος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις οκτώ τελικές που είχε στα πρώτα 45 λεπτά. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν, ίσως, τη χειρότερη εμφάνιση τους με τον Γιάσμικο Βέλιτς στον πάγκο.