Λιονέλ Μέσι: Κάνει... πλάκα στο MLS - Σπουδαία εμφάνιση με δύο γκολ ακόμα

ΑΠΕ - ΜΠΕ

Ο Λιονέλ Μέσι παίζει στον δικό του μοναδικό ρυθμό στις ΗΠΑ και ήδη έφτασε τα 5 γκολ σε μόλις 3 παιχνίδια με την Ίντερ Μαϊάμι.

Ο Λιονέλ Μέσι έχει φέρει «επανάσταση» στην Αμερική και την κάνει να ασχολείται με το... soccer. Έχει ήδη κάνει όλο το MLS να παραμιλά και παίρνει από το χέρι την Ίντερ Μαϊάμι, με ένα φανταστικό ξεκίνημα στη νέα σελίδα της καριέρας του.

Ο 36χρονος Αργεντινός σταρ είναι ασταμάτητος και σημείωσε ακόμη δύο γκολ στην αναμέτρηση με την Ορλάντο Σίτι, φτάνοντας συνολικά τα πέντε σε μόλις τρεις αγώνες στο Leagues Cup.

Η Ίντερ Μαϊάμι επικράτησε με 3-1 και συνεχίζει στη διοργάνωση εντυπωσιακά, σε ένα ματς στο οποίο έκανε το ντεμπούτο του και ο Ζόρντι Άλμπα.

Ο Μέσι ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με υπέροχο τελείωμα. Ο Σέζαρ Αραούχο έφερε το ματς στα ίσα στο 17ο λεπτό, με τον Γιόσεφ Μαρτίνες να βάζει εκ νέου μπροστά την Ίντερ Μαϊάμι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 51'.

Ο Λιονέλ Μέσι δεν σταμάτησε εκεί αφού στο 72' ξεκίνησε και ολοκλήρωσε υποδειγματικά την αντεπίθεση της ομάδας του για να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Με αυτό τον τρόπο η Ίντερ Μαϊάμι προκρίθηκε στην επόμενη φάση του League Cup όπου θα αντιμετωπίσει το Ντάλας.

Επική αντίδραση του Τζιμπρίλ Σισέ για το Παναθηναϊκός - Μαρσέιγ: «Γιατί μου το κάνετε αυτό;»

«Είδωλο ο Χουάντσο, θρησκεία ο Παναθηναϊκός» - Σάστισαν στην Ισπανία με την υποδοχή στον Ερνανγκόμεθ

Καλοπερνάει ο Μέσι στο Μαϊάμι: Μπέργκερ, πισίνα και χαλάρωση