Super League 2: Ήττα για τον Παναθηναϊκό στη Ρόδο, ισοπαλίες για Ολυμπιακό και ΑΕΚ

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 13ης και 11ης αγωνιστικής, σε Α' και Β' όμιλο της Super League 2, αντίστοιχα με τον Διαγόρα Ρόδου να είναι ο μεγάλος κερδισμένος.

Την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και να πλησιάσει στους 4 πόντους τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό έχασε ο Μακεδονικός, που ήρθε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΚ Β' για τον Α' όμιλο της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Χάσεκ στο 66', με την Ένωση να ισοφαρίζει με τον Κάτσικα στο 70ο λεπτό. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν και δύο δοκάρια για να πετύχουν και δεύτερο γκολ που θα τους χάριζε την τρίτη σερί νίκη.

Χωρίς νίκη για 11ο σερί αγώνα στο Β' όμιλο της Super League 2 έμεινε η Παναχαϊκή, η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό Β', σκοράροντας στις καθυστερήσεις με τον Μπαρέ. Για τους Πειραιώτες είχε ανοίξει το σκορ ο Μπα στο 11'.

Το γκολ του Τσιαντούλα μόλις στο 2ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετό για τον Διαγόρα Ρόδου ώστε να επικρατήσει με 1-0 του Παναθηναϊκού Β' και να επεκτείνει το απόλυτο στην έδρα του (5 στα 5).

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).