Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Λιονέλ Μέσι: Τρομερή γκολάρα αλλά και μοιραίος (videos)

Newsbomb

Λιονέλ Μέσι: Ο ηγέτης της Μπαρτσελόνα έβαλε ένα απίστευτο γκολ, αλλά και παράλληλα ήταν ο μοιραίος στο πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού με την Παρί Σεν Ζερμέν, για τους «16» του Champions League.

Η αποστολή των «μπλαουγκράνα» ήταν έτσι κι αλλιώς εξαιρετικά δύσκολη μετά την ήττα 1-4 του πρώτου ματς, ενώ έγιναν ακόμα περισσότερο μετά το εύστοχο πέναλτι του Εμπαπέ.

Αυτός που ανέλαβε να ξαναβάλει την Μπάρτσα στο ματς και να την κάνει να ξαναπιστέψει στο θαύμα ήταν ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος πέτυχε μια απίθανη γκολάρα για το 1-1. Μάλιστα, είχε και την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Ο Κέιλορ Νάβας, όμως, τον νίκησε από τα 11 βήματα κι ενδεχομένως απέτρεψε το να δούμε ένα άκρως ενδιαφέρον δεύτερο μέρος, καθώς η Μπαρτσελόνα θα χρειαζόταν δύο γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. Πλέον, εξακολουθεί να θέλει τρία.

Νέα Σμύρνη: Ο πατέρας του αστυνομικού μιλά για τον γιο του - «Είναι ακόμα πρησμένος, θα γίνει καλά»