Volley League: Μόνος στην κορυφή ο Παναθηναϊκός – Αποτελέσματα και βαθμολογία (videos)

Volley League

Volley League: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής κι η βαθμολογία στην κορυφαία κατηγορία του ελληνικού βόλεϊ.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής της αγωνιστικής στη Volley League.

Το «τριφύλλι» επικράτησε με 3-0 σετ του Φοίνικα Σύρου στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα και σε συνδυασμό με τον βαθμό που έχασε ο Ολυμπιακός, απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής. Mε όπλο το σερβίς, πρώτο σκόρερ τον Βαν ντε Ντρις και λίγα λάθη στις κρίσιμες στιγμές στα τελειώματα των σετ, οι «πράσινοι» πήραν δίκαια τη νίκη.

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, σε ένα ματς επιβεβαίωσε απόλυτα τον χαρακτηρισμό του ντέρμπι. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 3-2 σετ, πετυχαίνοντας μια μεγάλη ανατροπή, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε πάρει τα δύο πρώτα! Οι γηπεδούχοι πήραν έτσι ψυχολογική ώθηση για τη συνέχεια, αλλά και… εκδίκηση για τον αποκλεισμό στο League Cup.