Στίβος: Την περίμενε στον τερματισμό για να της κάνει πρόταση γάμου!

Όμορφη στιγμή στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης με Σλοβάκο αθλητή να κάνει πρόταση στην σύντροφό του, στον τερματισμό των 35χλμ βάδην.

Και πρόταση γάμου είχε το… μενού στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου της Βουδαπέστης. Συγκεκριμένα στον τερματισμό του τελικού των 35χλμ βάδην, εκεί όπου η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Η Σλοβάκα, Χάνα Μπουρζάλοβα κέρδισε… σύζυγο!

Ο επίσης αθλητής, Ντόμινικ Τσέρνι, τερμάτισε 19ος στον τελικό των ανδρών. Όμως δεν αποχώρησε. Περίμενε τον τερματισμό των γυναικών και πιο συγκεκριμένα, τη σύντροφό του, Χάνα Μπουρζάλοβα. Μόλις την είδα να πλησιάζει τον τερματισμό, γονάτισε και της έκανε πρόταση γάμου!

Η Σλοβάκα ξαφνιάστηκε, χαμογέλασε συγκινημένη και είπε το «ναι» στον συμπατριώτη της, συναθλητή της και σύντροφό της στη ζωή.