Μαρία Σάκκαρη: Live ο αγώνας της με την Ραντουκάνου για την πρόκριση στον τελικό του US Open

Μαρία Σάκκαρη ημιτελικός US Open
H Μαρία Σάκκαρη δίνει άλλον ένα μεγάλο αγώνα με στόχο να βρεθεί στον τελικό του US Open
AP PHOTO

Έναν νέο μεγάλο αγώνα δίνει αυτή την ώρα η Μαρία Σάκκαρη η οποία παλεύει με αντίπαλο τη Βρετανίδα, Έμιλι Ραντουκάνου, με στόχο να βρεθεί στον τελικό του US Open . Αυτή είναι η δεύτερη προσπάθεια μέσα στο 2021 για τη Μαρία Σάκκαρη για να βρεθεί στον τελικό ενός τουρνουά γκραν σλαμ μετά τον αποτυχημένο ημιτελικό στο Ρολάν Γκαρός.

Ο στόχος είναι διπλός για την Σάκκαρη: αφενός να βρεθεί στον τελικό του Σαββάτου κόντρα στη νεαρή Καναδή Λεϊλά Άννι Φερνάντεζ και αφετέρου να κερδίσει 1,25 εκατομμύρια δολάρια για την τυχόν επικράτησή της στον ημιτελικό.

Η Μαρία Σάκκαρη βρέθηκε στον ημιτελικό μετά από μια επική εμφάνιση στον αγώνα με την Καρολίνα Πλίσκοβα την οποία απέκλεισε με 2-0 σετ με την ίδια να αφιερώνει τη νίκη της στην Ελλάδα, η οποία, όπως είπε, «ταλαιωρήθηκε πολύ από τις φωτιές του Αυγούστου».

Η Μαρία Σάκκαρη, πάντως, έχασε σε μόλις 36 λεπτά το πρώτο σετ με την νεαρή αντίπαλό της να κάνει το 1-0 με 6-1 γκέιμ.

Παρακολουθήστε ΕΔΩ την εξέλιξη του αγώνα της Μαρίας Σάκκαρη για πρόκριση στον τελικό του US Open.