ΜΠΑΣΚΕΤ

Live Blog, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Το σήκωσαν οι «ερυθρόλευκοι» - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Intime

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του Game 3 των τελικών της Basket League.

Ο Ολυμπιακός θα επιδιώξει να «σκουπίσει» τη σειρά, επιστρέφοντας στην κορυφή μετά από έξι χρόνια, ενώ ο Παναθηναϊκός θα επιδιώξει να του χαλάσει το «πάρτι».

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν για τρίτο διαδοχικό ματς στο ΟΑΚΑ κι έκτο συνολικά, έκαναν το 2-0 κι απέχουν μια νίκη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Πειραιά θα έχει την ευκαιρία να την πάρει απόψε (17/6) στο κατάμεστο ΣΕΦ (έχει ανακοινωθεί sold out), επιστρέφοντας με «σκούπα» στην κορυφή του ελληνικού μπάσκετ, για πρώτη φορά μετά το 2016. Επίσης, θα πραγματοποιήσει το νταμπλ, έπειτα από 25 χρόνια και τη σεζόν 1996/97 όταν πέτυχαν «triple crown».

Το «τριφύλλι», από την άλλη, θα ψάξει την έκπληξη, για να μείνει «ζωντανό» τη σειρά. Με βάση την εικόνα των δύο ομάδων, θα πρέπει να δείξει σημαντική βελτίωση για να ελπίζει ότι θα χαλάσει τη γιορτή των γηπεδούχων, οι οποίοι είναι το ξεκάθαρο φαβορί.