Μαρία Σάκκαρη: Εκτός τελικού στην Ντόχα – «Υποκλίθηκε» στην εξαιρετική Σβιόντεκ (video)

Μαρία Σάκκαρη

Μαρία Σάκκαρη: Η Ελληνίδα τενίστρια ηττήθηκε 2-0 σετ (6-4, 6-3) από την εξαιρετική Ίγκα Σβιόντεκ κι έμεινε εκτός τελικού στο Qatar Open.

Η 20χρονη Πολωνή ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια την πρώτη νίκη επί της Σάκκαρη σε τέσσερις αναμετρήσεις.

To No6 της παγκόσμιας κατάταξης «πλήρωσε» τα black out που είχε μετά τα μέσα και των δύο σετ, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να κοντράρει την εξαιρετική αντίπαλο της.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Σάκκαρη έφτασε στους «4» χωρίς να χάσει σετ, αλλά αυτή τη φορά απώλεσε δύο μαζεμένα και την ευκαιρία να βρεθεί στον πέμπτο τελικό της καριέρας της.

Η Σβιόντεκ χρειάστηκε μια ώρα και 29 λεπτά για να πάρει τη νίκη και παράλληλα να αναγκάσει την Ελληνίδα στην τέταρτη ήττα της σε 15 ματς μέσα στο 2022.

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr