Ολυμπιακός – Πόρτο: Το... VAR αιφνιδίασε τους «ερυθρόλευκους» (video)

Champions League: Ο Ολυμπιακός είδε την Πόρτο να ανοίγει το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, μετά το πέναλτι που δόθηκε μετά την υπόδειξη του VAR - Πολύ μεγάλη ευκαιρία του Μασούρα για το 1-1.

Ο... απόλυτος αιφνιδιασμός για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι από πολύ νωρίς στον αγώνα για την 6η αγωνιστική των ομίλων βρίσκονται να χάνουν 0-1.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Οτάβιο από τα δεξιά, ο Χολέμπας έκανε χέρι κι έπειτα από την παρέμβαση του VAR, ο Μπριχ έδωσε πέναλτι.

Ο Οτάβιο ήταν ο εκτελεστής και του πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ. Είναι το τρίτο συνεχόμενο τέρμα που δέχεται ο Ολυμπιακός από την άσπρη βούλα, μετά τα δύο που είχε σημειώσει η Μαρσέιγ στο ποηγούμενο ματς.

Πέντε λεπτά μετά το τέρμα που πέτυχε η Πόρτο, ο Ολυμπιακός έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με τον Γιώργο Μασούρα. Ο τελευταίος μετά την πολύ ωραία μπαλιά του Μπουχαλάκη, βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Ντιόγκο Κόστα, αλλά σούταρε ψηλά.