Serie A: «Καθάρισε» ο Ρονάλντο για τη Γιουβέντους – Δείτε όλα τα γκολ στην Ιταλία (videos)

Serie A: Δείτε όλα τα γκολ από τους αγώνες της 23ης αγωνιστικής στην Ιταλία

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε πολλά κέφια κι η Γιουβέντους επικράτησε 3-0 της Κροτόνε, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα.

Ο «CR7» «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας δύο τέρματα, ενώ μετά την ανάπαυλα έψαξε το χατ τρικ, αλλά παρά τις ευκαιρίες δεν τα κατάφερε. Συνολικά, πάντως, έφτασε τα 18 τέρματα και τέθηκε επικεφαλής στον πίνακα των σκόρερ, ξεπερνώντας τον Ρουμέλου Λουκάκου.

Η Γιούβε ανέβηκε στην τρίτη θέση κι απέχει οκτώ βαθμούς από την πρωτοπόρο Ίντερ και τέσσερις από τη δεύτερη Μίλαν. Όσο για την Κροτόνε παραμένει ουραγός και μόνο με... θαύμα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.

Γιουβέντους-Κροτόνε 3-0 (38', 45' Ρονάλντο, 66' ΜακΚένι)

Οι αγώνες της Κυριακής (21/2)

Μίλαν-Ίντερ 0-3 (5', 57' Μαρτίνες, 66' Λουκάκου)

Μπενεβέντο-Ρόμα 0-0

Αταλάντα-Νάπολι 4-2 (52' Ζαπάτα, 64' Γκόσενς, 71' Μουριέλ, 79' Ρομέρο - 58' Ζιελίνσκι, 75' αυτ. Γκόσενς)

Πάρμα-Ουντινέζε 2-2 (3' Κορνέλιους, 32' πεν. Κούτσκα-64' Οκάκα, 80' Νίτινγκ)

Οι αγώνες του Σαββάτου (20/2)

Σασουόλο-Μπολόνια 1-1 (52΄ Καπούτο - 17΄ Σοριάνο)

Λάτσιο-Σαμπντόρια 1-0 (24' Αλμπέρτο)

Τζένοα-Βερόνα 2-2 (49' Σομουρόντοφ, 90'+ Μπάντελι-17' Ιλιτς, 61' Φαραόνι)

Οι αγώνες της Παρασκευής (19/2)

Φιορεντίνα-Σπέτσια 3-0 (51΄ Βλάχοβιτς, 65΄ Καστροβίλι, 83΄ Ισερίκ)

Κάλιαρι-Τορίνο 0-1 (76΄ Μπρέμερ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες): Ίντερ 53, Μίλαν 49, Γιουβέντους 45 (22αγ.), Ρόμα 44, Αταλάντα 43, Λάτσιο 43, Νάπολι 40 (22αγ.), Σασουόλο 35, Βερόνα 34, Σαμπντόρια 30, Τζένοα 26, Φιορεντίνα 25, Μπολόνια 25, Ουντινέζε 25, Μπενεβέντο 25, Σπέτσια 24, Τορίνο 20, Κάλιαρι 15, Πάρμα 14, Κροτόνε 12.